Fractora

FRACTORA NEDİR?

Fractora , kırışıkları azaltmak, yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve cilde daha genç bir görünüm kazandırmak için cildi tekrar yapılandıran fraksiyonel cilt gençleştirme ve yenileme tedavisidir. Fractora daha genç görünmenizi ve hissetmenizi sağlar.

HANGİ BÖLGELER TEDAVİ İÇİN UYGUNDUR?

Fractora cilt yenilenmesinin gerçekleşebileceği yerlerde kullanılabilir. En yaygın kullanım alanları; alt göz kapağını, üst göz kapağı, mimik çizgileri, alın, yanaklar, ağız çevresi ve boyun. Kırışıklık, renk eşitsizliği ya da akne skarı bulunan yüz ve vücut bölgeleri uygulama için uygundur.

KAÇ SEANS GEREKLİDİR ?

Fractora tedavi rejiminize bağlı olarak, seans sayısı  1-6 seans arası değişmektedir.

fractora1

SONUÇLAR NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR ?

Önemli değişiklikler anında görülebilir fakat en iyi fark tedaviden iki hafta sonra ortaya çıkar. Ciltdeki ilerlemeler üç ay kadar sürmektedir.

FRAKSİYONEL ENERJİ  FAYDALARI NELERDİR?

Fractora’nın sahip olduğu fraksiyonel RF enerjisi, kırışıklıkları azaltmada bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Minimal şekilde invazivdir , cildi yenilemek ve yapılandırmak için mikro iğne matrisi kullanılarak mükemmel sonuçlar ortaya çıkarılır.

DİĞER SİSTEMLER İLE KOMBİNE EDİLEBİLİR Mİ ?

Evet, Fractora farklı tedaviler ile aynı seans da kombine edilebilir , ya da bir kaç gün sonra yapılabilir. Fractora ile daha iyi sonuçla elde edebilmek ve tüm yüzde sonuç alabilmek için , ek olarak enerji tedavileri ya da enjekteler ile kombinasyon yapılabilir.

NE ZAMAN MAKYAJ YAPILABİLİR ?

Hasta nekahat dönemi çok kısa olduğu için , uygulamadan 1-2 gün sonra makyaj yapılabilir. Hastalar  da 1 hafta kadar süren ve uygulamadan birkaç gün sonra ortaya çıkan , tedavi parametrelerine bağlı olarak mikro lezyonlar ve hafif kızarıklık  meydana gelir.

TEDAVİ SONRASI PROSEDÜRLER NELERDİR?

Hastalar tedavi bölgesini nemlendirmeli ve güneş ile direkt temastan kaçınmalıdır. Ayrıca,hasataların her gün geniş spektrumlu bir güneş kremi kullanması tavsiye edilmektedir. Güneş koruması gelecekte olası cilt kanseri riskini önlenmesinin yanı sıra cilt kırışıklıklarını ve yaşlanma sürecini yavaşlatır.

fractora0

Fractora cildin çesitli katmanlarına hedeflenmiş Bipolar RF enerjisi gönderir. Fractora benzer sistemleriyle aynı oranda etkinlik sağlarken, diğerlerinin aksine daha az nekahat süreci, daha az kızarıklık ve pigmentasyon riski olmaksızın tedavi imkanı sağlar.

Uygulama

Fractora; tam ölçekli şekilde cilt katmanlarına enerji gönderir ve kişiselleştirilmiş fraksiyonel enerji ile kırışıklık, elastikiyet kaybı, fotodinamik hasarlar gibi bir çok tedaviye olanak sağlar. Kullanıcıya bir çok farklı sistemle yapabileceği uygulamayı, çeşitli derinlik, enerji yoğunluğu ve enerji seviyesini ayarlayarak tek cihazla tedavi imkanı sağlar.